logo promed slask
telefon

Wizyty domowe – Mysłowice

lek med. Janusz Nowak
choroby wewnętrzne
endoskopia gastrologiczna

Umów się na wizytę: 601 51 39 45 (telefon czynny w godz. 8.00-19.00)

W ofercie przychodni ProMed znaleźć można także wizyty domowe lekarza internisty na terenie Mysłowic i okolicznych miast. Usługa ta jest dostępna również w soboty i niedzielę.

W przypadku braku możliwości leczenia w domu lekarz może skierować pacjenta do szpitala lub pokierować dalszymi działaniami. Decyzja jest podejmowana po badaniu danej osoby. W trakcie wizyty domowej możliwe jest również wystawienie skierowania do lekarzy specjalistów lub przepisanie leków na receptę.

Kiedy można skorzystać z wizyt domowych?

Szczególnie polecamy wizyty w zakresie schorzeń gastroenterologicznych, infekcyjnych oraz na pograniczu neurologii i interny (dolegliwości bólowe ze strony narządu ruchu). To dobre rozwiązanie dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie są w stanie osobiście odwiedzić przychodni. Wizyty lekarza internisty w domu są realizowane przede wszystkim w przypadku pacjentów w podeszłym wieku i dzieci.

Wizyty domowe są wskazane przede wszystkim w przypadku poważniejszych infekcji i chorób. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent nie musi wychodzić z domu i narażać swojego organizmu na działanie niskich temperatur czy kontakt z innymi ludźmi. To opcja wygodna i bezpieczna niezależnie od pory roku.

W trakcie takich wizyt istnieje również możliwość usług pielęgniarskich (zastrzyki, kroplówki) w domu pacjenta. O takiej konieczności warto poinformować już w momencie umawiania usługi, zwłaszcza jeśli dana osoba musi regularnie korzystać z preparatów podawanych dożylnie lub domięśniowo.

Nie realizujemy badań EKG w domu pacjenta. W trakcie takich wizyt wykonujemy jedynie podstawowe usługi. Jeśli stan pacjenta wymaga zastosowania specjalistycznej aparatury, kierujemy osobę chorą do szpitala lub kliniki.

Jak umówić się na wizytę domową?

Aby skorzystać z wizyty domowej lekarza, należy zadzwonić do naszej kliniki. Przedstawimy najbliższe dostępne terminy i dopytamy o specyfikę problemu pacjenta. W przypadku poważnych chorób internistycznych możliwe jest skorzystanie z pomocy lekarza również w weekend.

    dane kontaktowe