logo promed slask
telefon

BADANIA KIEROWCÓW – Mysłowice

Umów się na wizytę: 32 710 43 81 / 515 077 404

Przychodnia ProMed prowadzi badania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców kategorii B. Aby uzyskać prawo jazdy, konieczne jest dostarczenie kompletu dokumentów potwierdzających stan zdrowia kandydata.

Badania kierowców w Mysłowicach są wykonywane codziennie po uprzednim ustaleniu godziny wizyty, a orzeczenie wydawane jest zaraz po odwiedzeniu lekarza. W trakcie kontroli przeprowadza się wywiad oraz badania z wykorzystaniem odpowiedniej aparatury.

Co sprawdza się na badaniach kierowców?

Badania kierowców są przeprowadzane zgodnie z obowiązującym prawem. Za każdym razem wyglądają one tak samo i muszą uwzględnić konkretne testy.

W trakcie badania kierowców sprawdza się:

  • narząd ruchu,
  • narząd wzroki i słuchu,
  • poziom glukozy,
  • funkcjonowanie układu nerwowego,
  • funkcjonowanie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego,
  • czynność nerek,
  • stan psychiczny.

W trakcie badania lekarz ma obowiązek zwrócić uwagę również na ewentualne objawy świadczące o uzależnieniu od alkoholu lub substancji psychoaktywnych. Specjalista przeprowadza wywiad lekarski i wystawia potrzebne dokumenty. Badania tego typu nie może wykonać internista – jest to zadanie orzecznika, najczęściej specjalisty z zakresu medycyny pracy.

Badania kierowców mają za zadanie określić ogólny stan zdrowia osoby, która planuje zdobyć prawo jazdy. Istnieją bowiem choroby, które mogą wykluczać kandydata z możliwości uzyskania tych uprawnień. Specjalista wykonuje badania przede wszystkim pod kątem cukrzycy i padaczki.

Badania są bardziej skomplikowane w przypadku osób, które występują o przyznanie uprawnień kierowcy zawodowego. Przeprowadzamy oba rodzaje kontroli lekarskich, w zależności od kategorii prawa jazdy, o którą ubiega się dany pacjent.

    dane kontaktowe